Aktualność

5. MEMORIAŁ BOGDANA SZYMAŃSKIEGO W TENISIE ZIEMNYM – 11.06.2017

| 12 czerwca 2017

Już po raz piąty na świdnickich kortach zebrali się fani tenisa ziemnego, ale przede wszystkim znajomi i przyjaciele Bogdana Szymańskiego by wziąć udział w 5. Memoriale ku jego pamięci. Turniej rozgrywany tradycyjnie w dwóch kategoriach: grach singlowych masters i deblach zgromadził prawie 30 uczestników. W singlach rywalizowało ośmiu aktualnie najlepszych tenisistów ze świdnickiego rankingu. Pary w deblach były przed zawodami dobierane losowo. Dzięki systemowi brazylijskiemu, gra do dwóch przegranych spotkań, wszyscy uczestnicy memoriału mogli zagrać co najmniej cztery mecze. W turniej singlistów nie zawiedli faworyci, w ścisłym finale o pierwsze miejsce zagrali Sebastian Kalemba i Andrzej Pawłowski. Ten pierwszy okazał się lepszy wygrywając tegoroczny memoriał. Do grona najlepszych puka już młode pokolenie świdnickich tenisistów. Przykładem jest trzecie miejsce Jędrzeja Glinki, który w małym finale dość łatwo pokonał Marka Orzechowskiego. Wiele emocjonujących spotkań rozegranych zostało w kategorii gier deblowych zwłaszcza od strefy ćwierćfinałów. W turnieju deblowym zagrały dwie panie i co ciekawe obie wraz ze swoimi partnerami stanęły na podium memoriału. Tradycyjnie oficjalnego otwarcia memoriału dokonała pani Małgorzata, żona Bogdana Szymańskiego. Asystowali jej pani Beata Moskal-Słaniewska, prezydent Świdnicy, pan Marek Suwalski, zastępca prezydenta miasta oraz dyrektor Świdnckiego Ośrodka Sportu i Rekreacj, pan Jerzy Żądło. Przy cudownej pogodzie i w miłej atmosferze zawody, które rozpoczęły się o godz. 9.00 swój koniec miały przed godz. 20.00. Imprezę kończył wspólny grill.

Organizatorem turnieju jak co roku jest Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Tenis Fan Klub. Partnerami w przeprowadzeniu memoriału byli: Firma Jako i Fundacja Łączy Nas Football. Nad prawidłowym przeprowadzeniem turnieju panowali Stasiu Seweryn, Zbyszek Rosłoński i Waldi Kurek. Zwycięzcom w obu kategoriach przypadły nagrody rzeczowe oraz dyplomy. Wśród wszystkich uczestników rozlosowano również sprzęt sportowy. Dyplomem i drobnym upominkiem uhonorowano też najstarszego zawodnika turnieju. Został nim Władysław Andruszków.

Kolejna rywalizacja tenisistów czeka nas na zakończenie sezonu 3 września kiedy to odbędzie się 3. Turniej Mikstów pamięci Wiesia Kułakowskiego.

Klasyfikacja końcowa:

Gry singlowe masters:

1. Sebastian Kalemba

2. Andrzej Pawłowski

3. Jędrzej Glinka

4. Marek Orzechowski

5-6. Dariusz Pytel

5-6. Łukasz Zięta

7. Norbert Kuraciński

8. Mirosław Toporkiewicz

Gry deblowe:

1. Aneta Pytel, Andrzej Misiek

2. Mariusz Paździora, Jacek Orzechowski

3. Małgorzata Misiek, Kamil Ślęzak

4. Jacek Angrys, Piotr Krzyżanowski

5. Dariusz Sztuka, Wojciech Naskręt

6. Bartosz Różycki, Ryszard Różycki

7. Paweł Bułat, Waldemar Zawadzki

8. Janusz Szopa, Józef Baziak

9. Mariusz Misiek, Krzysztof Lema

10. Krzysztof Waszkiewicz, Władysław Andruszków

 

ALBUM ZDJĘĆ NA FB  https://www.facebook.com/pg/osir.swidnica/photos/?tab=album&album_id=1916636901892727

Fotorelacja: Waldi Kurek

Nasze kluby

Media